30 листопада – 2 грудня відбулися головні сходини року Сіроманців України. На Малу раду в с. Заздрість (Тернопільщина) з’їхалися побратими Підкарпатської, Степової і Подільської зграй. Друзі добиралися до місця Ради на авто, залізничним транспортом, автобусами, а друг Володимир Федорчук до місця сходин подолав майже 30 км велосипедом.

Зустріч відбулася в приміщенні монастиря сестер-василіянок, на території якого – музей-садиба патріарха Йосифа Сліпого.

Цьогорічна Рада мала декілька особливостей. З огляду на те, що побратими зібралися доволі чисельно, програма Сіроманської зустрічі нагадувала справжній стежовий форум. Окрім трьох загальних нарад, відбулися Рада Вовків, сходини (окремо) старших пластунів та сеніорів – членів 29 куреня УСП та 29 куреня УПС, святкова ватра. Інша особливість – проведення другий рік поспіль Сіроманської ради в приміщенні жіночого монастиря на теренах Поділля.

Про каденцію, що минула, звітував стежовий Юрко Леськів, відтак Вовк Іван Спринь (скарбник), Куцохвостий Ярослав Масяк (писар), зграйові. Кожен із Сіроманців коротко розповів про особисті осяги. Звітувати і розповідати було про що, адже цей рік для Сіроманців був особливим. Окрім активної праці для якнайкращого відзначення 100-ліття Пласту, друзі неабияк попрацювали для відзначення на гарному рівні 60-ліття куреня. Березнева ювілейна зустріч у Львовіурочисті сходини 21 серпня спільно з членами Метропольної стежі, проведення на якісному, як і завжди, рівні табору першого етапу ЮМПЗ-2012 «Вовча Школа», дуже активна діяльність членів куреня під час другого етапу Ювілейної Міжкрайової Пластової Зустрічі, якісні видавничі проекти: великий внесок у появу «Альманаху 100-ліття Пласту», часової історії «Столітнім шляхом», співаника ЮМПЗ, книжки учасника зустрічі «Будь іскрою» – це далеко неповний перелік всього зробленого.

Друзі схвально відгукнулися про діяльність проводу каденції, що минула. Отож стежовому проводу у повному складі доручено знову очолити Сіроманців України на каденцію 2012-2013.

Курінне коло збільшилося на декількох побратимів. До куреня прийняли ст. пл. прих. Назара Домбровецького (Львівщина) та ст. пл. Ігоря Наконечного (Чернівці).

Вищий ступінь отримали друзі Тарас Щепаняк, Володимир Посівнич, Олександр Терлецький та Юрій Курило. Підвищено до найвищого курінного ступеня друзів Ярослава Масяка та Євгена Матвіїва.

В часі Ради були й відпочинкові та пізнавальні моменти. Суботнього дня друзі оглянули садибу-музей патріарха Йосифа Сліпого, а ввечері відбулася цікава ватра. Перший в Україні член куреня Сергій Юзик розповів про свою цьогорічну участь у ювілейній Сіроманській раді у США, продемонстрував короткий відеофільм про подію. Переповнені сіроманським гумором були імпрези молодих членів куреня, звучало багато пісень у виконанні побратимів Івана Сприня, Ярослава Масяка та Назара Кудлика.

Стежова рада черговий раз підтвердила силу Сіроманського побратимства, великий запал до праці для добра Пласту та Української громади. Підтвердження цьому – велика кількість проектів та заходів, які відбудуться у 2013 році.

Вовк Ярослав Масяк,
Писар Української стежі “Сіроманців”

 

 

 

 

 

 

1 коментар

  1. Шкода що мене з вами не було :(. Вітаю новий(старий) провід !!!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment