28 березня минає 60 років відтоді, як у Нью Йорку з юнацького гуртка «Чорні коти», члени якого саме переходили в УСП, постав славний курінь «Сіроманці» (згодом – Велике Плем’я «Сіроманці» ім. А. Гарасевича: 29 курені УСП-УПС). З того моменту чимало збігло часу… Сіроманці виявили себе в Пласті активними виховниками та інструкторами, провідниками різних рівнів (від станичного до міжкрайового), авторами книг та редакторами періодичних видань, видавцями. У громадському житті чи у професійній діяльності теж не раз було чути про вагомі здобутки того чи іншого Сіроманця.

Безперервна діяльність у США, Канаді, у певний період – в Бразилії, зі здобуттям Україною незалежності поступово перейшла в Україну, а віднедавна і в Польщу. Майже два десятки років Сіроманці вже на рідних теренах примножували славу цього Великого Племені, віддано працюючи для Пласту та поза організацією для користі Української Справи.

Ось так і підійшли «Сіроманці» до свого 60-ліття. В рамках цього ювілею урочистостей та цікавих заходів впродовж року не бракуватиме. А перший з них відбувся у Львові – Мала Рада Української стежі.

У суботу, 24 березня, до Львова з’їхалися Сіроманці усіх зграй – Степової, Карпатської, Подільської та Підкарпатської. Разом розпочати ювілейні заходи зібралися двадцять три члени куреня, що стало рекордною за чисельністю Сіроманською зустріччю.

Члени куреня зустрілися у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Сихівського масиву Львова. Церква відома тим, що саме там на

Галицькій землі тисячі мирян з України та з-за кордону зустрічали Івана Павла ІІ Папу Римського. Змістовно розповів про храм та його будівничих настоятель о. Орест. Потім Сіроманці схилили голови у спільній молитві за курінь, за дальше гарне майбутнє Великого Племені та його членів.

Продовжилася зустріч у Пластовій домівці Сихова. Після урочистого відкриття Ради і виконання Сіроманського Гімну друзі оглянули і прослухали відеопривіт провідника Племені «Сіроманці» Вовка Юрія Годованця та Племінного писаря Вовка Нестора Шуста. Стежовий Вовк Юрій Леськів зачитав також привіти від «Вовкулак» України і старших пластунів Метропольної стежі «Сіроманців». У цій піднесеній атмосфері  стежовий оголосив про іменування Вовками друзів Віталія Менделюка і Петра Бориса (ритуал цього іменування відбувся якраз перед Радою).

Потім Пластову присягу склав член Степової зграї Гостровух Руслан Рябокінь, відбулося урочисте подання заяв декількома кандидатами та іменування.

Позаяк товариство зібралося чимале, наступною точкою програми було знайомство. Стежовий розповів про діяльність Сіроманців Метрополії та України, проілюструвавши її цікавими світлинами. Як доповнення до цієї розповіді, відбулися презентації усіх чотирьох зграй.

Побратими обговорили також участь куреня у відзначенні 100-ліття Пласту та заходи з нагоди 60-ліття куреня. Цікавою була презентація ювілейних видань, приготованих Сіроманцями. Зокрема, йшлося про «Історію Пласту в датах», яку написав Вовк Андрій Горняткевич з Канади, а мистецьке оформлення на високому рівні виконав Вовк Сергій Юзик з Тернополя, про Альманах 100-ліття Пласту – українського скаутінгу, головним редактором якого став Вовк Юрій Леськів, про співаник ЮМПЗ, в Редакційному комітеті якого активними є і Сіроманці, та інші.

Ювілейна Рада не обійшлася й без справжніх сюрпризів. Писар Стежі Ярослав Масяк подбав про виготовлення торта з курінною символікою, а Володимир Федорчук – фахівець у мистецькій роботі з деревом, виготовив Сіроманський тотем. Усі були заскочені і надзвичайно приємно вражені, побачивши справжній шедевр різьбярства. Вовк, що виє, курінна символіка, пластові символи, вирізьблені з дуба та горіха справили захоплююче враження. Кожен з приємністю тримав у руках витвір, який на даний час існує в єдиному екземплярі, схожих якому немає.

Вовк Іван Спринь презентував Сіроманський сайт, говорив про майбутній табір першого етапу в рамках ЮМПЗ «Вовча Школа», а новий член куреня Андрій Жепко зі Самбора демонстрував Сіроманські вісті «Аву», періодичний вихід у світ яких є важливою об’єднавчою складовою для членів куреня.

Друзі щиро дякували Сіроманцям Львова, які приготували на високому організаційному рівні цей ювілейний захід, а особливо – Вовкові Павлові Лабінському, який доклав значних зусиль, щоби зустріч була вдалою.

Ювілейна Рада завершилася і одночасно дала старт наступним Сіроманським акціям, які цьогоріч продовжать нагадувати: цьому славному Великому Племені – 60!

Інформацію подав Тарас Щепаняк

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment