пл.сен.дов. Ярослав Козак
Вовк
![](https://sm.plast.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/kozak_cb-1.jpg)
Відійшов на Вічну Ватру наш побратим пл. сен. Ярослав Козак, СМ, – багатолітній член Пласту, визначний діяч українського спортивного і громадського життя.
Народився він у Львові 5 травня 1933 року. В еміграції (у Міттенвальді, Німеччина) у 1947 році став членом Пласту. З 1949-го – у США (Філадельфія). Там вступив до І куреня УПЮ ім. сот. Федора Черника. Був у проводі гуртка і куреня; новацьким і юнацьким виховником; брав участь в пластових таборах (спершу як учасник, згодом – як член булави). Старшим пластуном став у 1953-му. У різний період був членом Станичної старшини у Філадельфії, активним членом осередку. У 1955 році вступив до 29 куреня УСП «Сіроманці». Був довголітнім членом проводу для «сіроманців» США, Канади, Аргентини, України.
Закінчив Університет Ла Саль у Філадельфії (бакаляврат) з бухгалтерії. Опісля був офіцером Армії США, осягнувши ступінь капітана. Працював за фахом 30 років, відтак вийшов на пенсію.
Грав у фурбол та був тренером футбольної команди юнаків. Виступав за юнацьку (7 років працював тренером та менеджером), а також за першу футбольну команду Українського спортового осередку (УСО) «Тризуб» (Філадельфія). Від 1970 до 2003 р. був членом управи товариства «Tризуб», відтак заступником голови та головою УСО «Тризуб». Був управителем-адміністратором спортивної бази «Тризубівка» у Філадельфії. Багаторічний голова Делегатури Схід, заступник голови Української спортової централі Америки і Канади.
Він важко переніс смерть дружини бл. пам. Калини Козак, часто згадував про довгі роки щасливого подружнього життя. Мужньо переносив недуги, які щоразу більше дошкуляли.
Він належить до тих перших пластунів – «сіроманців», які творили курінь на теренах США.
Ярослав Козак відійшов у вічність 27 лютого у Філадельфії, а ще день перед тим ми обговорювали різні пластові справи.
Він до кінця залишився великим патріотом України і відданим членом Пласту. Ім’я Ярослава Козака золотими літерами вписане в історію розвитку спортової ділянки української діаспори у США та України загалом. При житті його відзначено за це різноманітними нагородами і відзнаками.
У смутку – син Тарас, oнуки Олесь і Стефан, правнук Христіян і правнучка Калина.
Висловлюємо глибокі співчуття рідним бл. пам. Ярослава Козака. Нехай з Богом спочиває на Вічній Ватрі, а пам’ять про нього не згасає!
Спи спокійно, друже!
пл. сен. Юрій Годованець
Вовк
![](https://sm.plast.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/Godovanetc.jpg)
Відійшов на Вічну Ватру Племінний нашого куреня пл. сен. ЮРІЙ ГОДОВАНЕЦЬ, СМ
Великий сум огорнув усю велику пластову, а в ній – сіроманську родину у США, Канаді, Арґентині, країнах Европи та в рідній Україні.
Важко усвідомити, що серед нас вже немає славного члена куреня «Сіроманці», а протягом багатьох останніх років головного провідника усіх сіроманців по світі Юрія Годованця.
Пластові він віддав 73 роки свого цікавого і змістовного життя. З них 63 – куреню «Сіроманці».
Завжди пам’ятатимемо друга Юрія усміхненим, з добрим почуттям гумору, відповідальним у справах, добрим організатором та провідником. А ще – професійним музикантом, який наповним мистецьку скарбничку пластунів чудовими піснями, що увійшли до плити із назвою «На крилах мрій».
Друг Юрій очолив «Сіроманців» в час, коли курінь почав розвиватися у різних краях. Його мистецтво провідника відобразилося в тому, що сьогодні сіроманці стали доволі численним товариством на чотирьох континентах.
Значний внесок друг Юрій зробив і у пластове видавництво. Якби не його наполегливість, у 2012 році Пласт так би й не отримав «Часову історію» до 100-ліття нашої організації.
Мало хто знає, але у 2014 році, коли сіроманець очолив редакцію «Пластового шляху», саме друг Юрій від проводу куреня особисто пильнував якість здійснення цього проекту. Тому і йому теж завдячуємо в тому, як тепер виглядає головний пластовий журнал.
За багатолітню пластову працю пл. сен. Юрія Годованця, СМ, нагороджено Орденом св. Юрія в сріблі.
Глибоко співчуваю всім рідним і близьким друга Юрія, а передусім дружині і теж пластунці Оксані Годованець. Прикро і боляче нам…
Молімось за упокій душі блаженної пам’яті друга Юрія. Нехай з Богом спочиває на Вічній Ватрі.
пл.сен.праці Юрко Клюфас
Вовк
![](https://sm.plast.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/Klufas.jpg)
З сумом повідомляємо, що відійшов на Вічну Ватру один із засновників нашого куреня 7-й Вовк Юрко Клюфас.
Юрко народився у Львові. До Пласту вступив у 1945 році в Німеччині. У 1950 році переїхав до США (Нью-Йорк) та зголосився як старшопластун до станиці. Був членом булав юнацьких таборів як інтендант. У 1952 році став одним із засновників 29-го Куреня УСП “Сіроманці” та брав активну участь в житті Племені як хронікар, господар та скарбник. На його посілості, а колись – посілості його батьків (так званій “Клюфасівці”), відбувалися незабутні курінні/племінні Великі Ради, товариські з’їзди та зимові табори. Товариська зустріч в часі Великої Ради 2009 року теж проходила саме там.
Останнім часом проживав у Нью-Джерсі і був пластуном-самітником.
Закінчив у Нью-Йоркськім Університеті Інститут дизайну обігріву та штучного охолодження. Працював за фахом до 2004 року у будівельній фірмі в Нью-Йорку.
Щирі співчуття складають всім рідним та близьким Юрка друзі-сіроманці з усіх зграй, стеж і країв!
Спи спокійно, Друже Гіппо!