пл.сен.дов. Ярослав Козак

Вовк

 

 

 

 

 

 

Відійшов на Вічну Ватру наш побратим пл. сен. Ярослав Козак, СМ, – багатолітній член Пласту, визначний діяч українського спортивного і громадського життя.

Народився він у Львові 5 травня 1933 року. В еміграції (у Міттенвальді, Німеччина) у 1947 році став членом Пласту. З 1949-го – у США (Філадельфія). Там вступив до І куреня УПЮ ім. сот. Федора Черника. Був у проводі гуртка і куреня; новацьким і юнацьким виховником; брав участь в пластових таборах (спершу як учасник, згодом – як член булави). Старшим пластуном став у 1953-му. У різний період був членом Станичної старшини у Філадельфії, активним членом осередку. У 1955 році вступив до 29 куреня УСП «Сіроманці». Був довголітнім членом проводу для «сіроманців» США, Канади, Аргентини, України.
Закінчив Університет Ла Саль у Філадельфії (бакаляврат) з бухгалтерії. Опісля був офіцером Армії США, осягнувши ступінь капітана. Працював за фахом 30 років, відтак вийшов на пенсію.

Грав у фурбол та був тренером футбольної команди юнаків. Виступав за юнацьку (7 років працював тренером та менеджером), а також за першу футбольну команду Українського спортового осередку (УСО) «Тризуб» (Філадельфія). Від 1970 до 2003 р. був членом управи товариства «Tризуб», відтак заступником голови та головою УСО «Тризуб». Був управителем-адміністратором спортивної бази «Тризубівка» у Філадельфії. Багаторічний голова Делегатури Схід, заступник голови Української спортової централі Америки і Канади.

Він важко переніс смерть дружини бл. пам. Калини Козак, часто згадував про довгі роки щасливого подружнього життя. Мужньо переносив недуги, які щоразу більше дошкуляли.

Він належить до тих перших пластунів – «сіроманців», які творили курінь на теренах США.

Ярослав Козак відійшов у вічність 27 лютого у Філадельфії, а ще день перед тим ми обговорювали різні пластові справи.

Він до кінця залишився великим патріотом України і відданим членом Пласту. Ім’я Ярослава Козака золотими літерами вписане в історію розвитку спортової ділянки української діаспори у США та України загалом. При житті його відзначено за це різноманітними нагородами і відзнаками.

У смутку – син Тарас, oнуки Олесь і Стефан, правнук Христіян і правнучка Калина.

Висловлюємо глибокі співчуття рідним бл. пам. Ярослава Козака. Нехай з Богом спочиває на Вічній Ватрі, а пам’ять про нього не згасає!

Спи спокійно, друже!

пл. сен. Юрій Годованець

Вовк

Відійшов на Вічну Ватру Племінний нашого куреня пл. сен. ЮРІЙ ГОДОВАНЕЦЬ, СМ

Великий сум огорнув усю велику пластову, а в ній – сіроманську родину у США, Канаді, Арґентині, країнах Европи та в рідній Україні.

Важко усвідомити, що серед нас вже немає славного члена куреня «Сіроманці», а протягом багатьох останніх років головного провідника усіх сіроманців по світі Юрія Годованця.

Пластові він віддав 73 роки свого цікавого і змістовного життя. З них 63 – куреню «Сіроманці».

Завжди пам’ятатимемо друга Юрія усміхненим, з добрим почуттям гумору, відповідальним у справах, добрим організатором та провідником. А ще – професійним музикантом, який наповним мистецьку скарбничку пластунів чудовими піснями, що увійшли до плити із назвою «На крилах мрій».

Друг Юрій очолив «Сіроманців» в час, коли курінь почав розвиватися у різних краях. Його мистецтво провідника відобразилося в тому, що сьогодні сіроманці стали доволі численним товариством на чотирьох континентах.
Значний внесок друг Юрій зробив і у пластове видавництво. Якби не його наполегливість, у 2012 році Пласт так би й не отримав «Часову історію» до 100-ліття нашої організації.

Мало хто знає, але у 2014 році, коли сіроманець очолив редакцію «Пластового шляху», саме друг Юрій від проводу куреня особисто пильнував якість здійснення цього проекту. Тому і йому теж завдячуємо в тому, як тепер виглядає головний пластовий журнал.

За багатолітню пластову працю пл. сен. Юрія Годованця, СМ, нагороджено Орденом св. Юрія в сріблі.
Глибоко співчуваю всім рідним і близьким друга Юрія, а передусім дружині і теж пластунці Оксані Годованець. Прикро і боляче нам…

Молімось за упокій душі блаженної пам’яті друга Юрія. Нехай з Богом спочиває на Вічній Ватрі.

пл.сен.праці Юрко Клюфас

Вовк

З сумом повідомляємо, що відійшов на Вічну Ватру один із засновників нашого куреня 7-й Вовк Юрко Клюфас.

Юрко народився у Львові. До Пласту вступив у 1945 році в Німеччині. У 1950 році переїхав до США (Нью-Йорк) та зголосився як старшопластун до станиці. Був членом булав юнацьких таборів як інтендант. У 1952 році став одним із засновників 29-го Куреня УСП “Сіроманці” та брав активну участь в житті Племені як хронікар, господар та скарбник. На його посілості, а колись – посілості його батьків (так званій “Клюфасівці”), відбувалися незабутні курінні/племінні Великі Ради, товариські з’їзди та зимові табори. Товариська зустріч в часі Великої Ради 2009 року теж проходила саме там.

Останнім часом проживав у Нью-Джерсі і був пластуном-самітником.

Закінчив у Нью-Йоркськім Університеті Інститут дизайну обігріву та штучного охолодження. Працював за фахом до 2004 року у будівельній фірмі в Нью-Йорку.

Щирі співчуття складають всім рідним та близьким Юрка друзі-сіроманці з усіх зграй, стеж і країв!

Спи спокійно, Друже Гіппо!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment