З 20 по 23 серпня біля Бухтівецького водоспаду (с. Букове Надвірнянського району, Івано-Франківщина) проходила чергова Мала Рада Української Стежі «Сіроманців».

Вранці у п’ятницю, 20 серпня, для побратимів з Івано-Франківська і області, Тернополя, Донеччини, Львова та області місцем зустрічі став Івано-Франківськ. Потім шлях проліг до м. Надвірна, а звідтіля – у с. Пасічна (місцину зі славною пластовою історією). До Бухтівецького водоспаду учасники Ради дісталися перед 18 год.

Після урочистого відкриття головних стежових сходин року Сіроманці зручно розмістилися в одній з альтанок добре облаштованої території і взялися розглядати питання порядку денного: перевірка присутності, вибір предсідника і писаря Ради, затвердження протоколів двох попередніх Малих Рад, звіт проводу і уділення абсолюторії. Стежовий зачитав привіти від учасників Великої Ради «Сіроманців», Племінного Вовка Юрія Годованця, СМ та члена проводу Племені і Срібного Вовка попередньої каденції Нестора Шуста, СМ. Окрім цього, відбулося урочисте іменування Гостровухами Олександра Терлецького, Євгена Матвіїва, Юрка Задераки та Ярослава Масяка, а Куцохвостого Павла Лабінського, СМ іменовано на ступінь Вовка.

Наступні дні Ради принесли приємні враження від купелі в р. Бухтівець, оглядин чудових краєвидів та Бухтівецьких водоспадів, скелелазіння і товариського футбольного матчу, перемогу в якому над Гостровухами і Татом Куцих здобула команда Вовків (10:5).

Серед рішень, прийнятих під час спільних нарад, були: прийняття декількох доповнень до нової редакції Статуту Племені, проголосованого в часі Великої Ради; затвердження стратегічного плану розвитку «Сіроманців» на 2011-2013 рр.; прийняття бюджету на нову каденцію тощо. Учасники Ради вирішили підготувати матеріали для того, щоби в наступному році провести табір «Вовча Школа» зі статусом крайового (першого року апробації); затвердили низку заходів до плану праці на 2010-2011 рр.; вирішили зголоситися до оргкомітету святкування 100-ліття Пласту, зокрема, в ділянці видавництва; обговорили питання, пов’язані зі святкуванням у 2012 році 60-річчя з часу створення 29 куреня УСП-УПС «Сіроманці».

Учасники Ради обмінялися думками про вісник «Аву-у-у» і журнал «Там-Там», дальше вдосконалення сторінки «Сіроманців» в Інтернеті.

На завершення Ради побратими сформували новий склад проводу. Стежовим повторно обрано Вовка Юрія Леськіва, СМ; скарбником (теж вдруге) став Вовк Іван Спринь, СМ, а писарем – Гостровух Ярослав Масяк. Хорунжим учасники Ради обрали Вовка Павла Лабінського, СМ; підхорунжі – Гостровух Євген Матвіїв та Куцохвостий Петро Борис, СМ. У проводі Стежі (та Племені «Сіроманці») – й найдавніший член куреня в Україні (з серпня 1994 року) Вовк Сергій Юзик, СМ. Тривалий час він є опікуном кандидатів.

Швидко збіг час приємного спілкування у дружньому колі. На завершення Малої Ради побратими вирішили наступні головні сходини року провести у серпні 2011-го на Тернопільщині, а найближчі цьогорічні зустрічі відбудуться у дещо меншому колі. Адже на жовтень заплановано проведення чергових Рад Степової, Подільської, Карпатської та Підкарпатської зграй.

Більше фото тут і тут.

Вовк Ю. Леськів, СМ

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment