І тут, і там

Беручи до уваги, що канадська стежа Сіроманців ще досить мала, важко сказати, чи ця рада була «великою» чи «малою». Зазвичай наші малі ради мали радше розваговий характер, іноді навіть обходилися без одностроїв і в них нераз брала участь лиш частина стежі. Великі ради мали вповні діловий характер і були повні церемоній.

То що сказати про раду, в якій брали участь два Гостровухи, один Куцохвостий і один Вовк, але всі були в одностроях і наради були наскрізь ділові. То може таки була це велика рада ще малої канадської стежі. Врешті, всі великі справи починаються з малого.

Отже 16 серпня 2015 р. зібралися в едмонтонській домівці Пласту гостровухи Андрій Хіхловський і Юліян Тетеренко (кавалер Бронзового Хреста за рятування життя потопаючого), куцохвостий Степан Лазурко і вовк Андрій Горняткевич на раду, якою провадив С. Лазурко. Кожен присутній докладніше оповів про себе, і ми поділилися діловодствами: С. Лазурко – стежовий, А. Хіхловський – писар, Ю. Тетеренко – скарбник і А. Горняткевич – в.о. тата куцих і хронікар.

У 2016 р. в Альберті розпочнеться святкування 125-річчя поселенння українців у Канаді, й у зв’язку з тим тут відбудеться ЮМПЗ, що почнеться в музеї просто неба «Село спадщини української культури», а тоді за пробами табори юнацтва в Скелястих горах. При поважному професійному досвіді С. Лазурка в кухонній справі, наша стежа може занятися харчуванням пластунів на цих святкуваннях у «вовчій кухні».

Оскільки наше плем’я має видавничу традицію, А. Хіхловський пропонував видавати листівки для едмонтонської станиці – першу до Дня Пласту, в якій будуть описи таборів УПН і УПЮ минулого літа, другу до «Свічечки» про працю станиці від Дня Пласту і третю – на Свято Весни – з даними про надходячі табори.

пл. сен. кер. Андрій Горняткевич СМ, Банячник

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment