Альманах Станиславської землі. Том ІІІ

Громадська діяльність “Сіроманців”

22 жовтня в арт-кав’ярні “Химера” презентовано збірник матеріалів до історії Станиславова і Станиславівщини – ІІІ том «Альманаху Станиславівської землі». Дане 860-ти сторінкове видання надруковане івано-франківським видавництвом «Лілея – НВ», як проект Центрального Комітету Станиславівщини (керівний орган наших земляків на еміграції – в США).

Про альманах зацікавленим розповів представник Центрального Комітету Станиславівців (відповідальний за друк книги) головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини та музейної роботи облдержадміністрації А.Чемеринський.

Альманах складається з шести частин, поділених на ряд розділів. Перша частина подає матеріали до історії міста – часів його заснування. Друга – “Збройна боротьба з окупантами” присвячена УПА, об’єднує матеріали про Дивізію “Галичина”, німецьке лихоліття, радянські концтабори. Третя частина – це мартирологія полеглих; четверта – “Станиславів до 1939 р.” є спогадами сучасників. Останні дві частини присвячені історії Івано-Франківської області за доби радянської окупації, років перебудови в СРСР та часів незалежної України. Для популяризації краєзнавства вирішено перевидати два попередні томи Альманаху (репринтним друком).

А. Чемеринський презентує науковий збірник